Заходи з охорони вод
Правові заходи - дотримання природоохоронних законів, Водного кодексу України.
Організаційні заходи - створення схем комплексного використання та охорони вод басейнів річок, які повинні забезпечувати збереження якості вод згідно вимог правил охорони поверхневих вод від забруднення стічними водами, правил санітарної охорони прибережних вод морів, положення про порядок використання й охорони підземних вод.
Технологічні заходи - діяльність, направлена на:
- зменшення обсягів стічних вод за рахунок удосконалення технологій виробництва;
- покращення методів очищення стічних вод;
- вилучення із стічних вод та утилізація цінних речовин;
- впровадження оборотного водопостачання;
- заміна водяного охолодження повітряним.
Економічні заходи - розробка і впровадження критеріїв з оцінки збитків від забруднення вод, стимулювання впровадження водозберігаючих технологій тощо.
Наукові заходи - проведення теоретичних (гідрологічних, гідрохімічних, гідроекологічних, направлених на покращення всієї системи охорони вод) і прикладних досліджень (направлених на вдосконалення існуючих методів очищення стічних вод, розробку водозберігаючих технологій).
Соціальні заходи - створення сприятливих умов для проживання, здоров'я і відпочинку з використанням водних ресурсів; виховання бережливого ставлення до водних ресурсів спільними зусиллями державних органів і громадських організацій; екологічна освіта і громадська екологічна діяльність.
Ця тема зараз дуже потрібна!Тому що ми забруднюємо воду яку потім споживаємо.Дуже багато потрібної інформації!
ВідповістиВидалитиДуже цікава інформація,і близька кожному знас.Адже потрібно охороняти природні джерела,тому що з них ми беремо питну воду))
ВідповістиВидалитиЯкби цих заходів дотримувалися завжди, то проблема забруднення води не стояла б взагалі...
ВідповістиВидалити